logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: anka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 14:55

1. Mam wielką prośbę, do wszytskich tutah zaglądających.
Ponieważ porzygotowuję się do przyjęcia Bierzmowania, poszukuję cały czas patrona, jeśli można tak powiedzieć.
Chciałabym ,aby jego imię miało ważne dla mnie znaczenie i tutaj pojawia się moja prośba. jeśli ktos wie jakie imię znaczy z hebrajskiego :Oddana Bogu na przepadłe (ponieważ słyszałam iż takie jest) będę wdzięczna za podanie takiego imienia.
2. Zastanawiałam się również nad patronką św. Klarą, ale mimo iż wiem, że to nie imię jest ważne, ale to że jest to sakrament wktórym przychodzi do mnie sam Duch Święty, to pragnę naprawdę czcić i być szczególnie związana z patronem którego wybiorę na Bierzmowanie.
3. Długo myślałam też nad imieniem Jan, ale moi rodzice wyśmiali mnie gdy im powiedziałam, że chce imię męskie. jednak św. Jan Bosko i Jan Vianyea są mi szczególnie bliscy poprzez rózne aspekty...czy takie imię męskie jest dopuszczalne? Czy mogę wybrać sobie takiego patrona?
To moje pytania i bardzo proszę Was o odpowiedz na nie, gdyż jest to dla mnie szczególnie ważne.
Z prośbą o modlitwę.
anka

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: pater (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 16:29

Jest wiele imion żeńskich urabianych od ich odpowiedników rodz. męskiego np.: Jan-Janina, Franciszek-Franciszka, Bogumił (Bogu miły)- Bogumiła, etc.

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: ... (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 17:31

co do tego 1. pytania to znalazłam w internecie coś takiego:
najlepiej oddać siebie Panu Bogu i służyć, jak mówiła bł. siostra Sancja, „na przepadłe” Bogu i ludziom
więc może stąd znasz to określenie?

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: tis (---.c31.msk.pl)
Data:   2006-04-30 17:36

Może to będzie dla Ciebie dziwne i nie do przyjęcia. Ale mnie ujęły dwie służące wyniesione na ołtarze, z których wzór życia czepała moja śp. Matka. To św. Zyta oraz nasza Krakowianka z Sieprawia, bł. Aniela Salawa, służąca, wpatrzona właśnie w postać św. Zyty.

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 17:38

Od imienia Jan oprocz Janiny jest jeszcze imie Joanna, Iwona, Jana...

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 21:06

Moja córka wybrala sobie imię świetej Krolowej Jadwigi, myslała nad świeta Kingą - była na Mszach świętych kanonizacyjnych i w Krakowie i Starym Sączu. Miala przecież po kilka lat tylko, ale ujęła ją postac Jadwigi- tez jest poważna , skupiona i odpowiedzialna ponad swoj wiek -w szczegóły wyboru , my rodzice nie wnikalismy .
.Wydaje sie ,że te Święte też ,,na przepadłe ,, byly oddane Panu Bogu i Chrystusowi. Pomódl sie w intencji dobrego wyboru.

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: ktos (62.141.217.---)
Data:   2006-04-30 21:08

jasne ze mozna miec męskiego patrona. Wtedy biskup ktory cię bierzmuje wymawia imię tego patrona w żeńskiej formie, ale patron sie nie zmienia. Wiem, że imię Augustyn oznacza "oddany Bogu". Życzę owocnych darów Ducha Świętego.

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: s.Bernadeta CR (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 21:42

Aniu, nie znam imienia, które zawierałoby w sobie określenie "Oddana Bogu na przepadłe", ale to określenie kojarzy mi się z Błogosławioną Siostrą Sancją, Serafitką, którą Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował na Krakowskich Błoniach podczas ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 roku. W homilii przywołał wówczas i przekazał jako godne przyjęcia jej słowa: "jak się oddać Bogu, to na przepadłe". Proponuję Ci skontaktować się z Siostrami Serafitkami, może będą mogły coś więcej na ten temat powiedzieć, a może spodoba Ci się postać Błogosławionej Siostry Sancji i będziesz mogła wybrać Ją na swoją Patronkę ...
Życzę dobrego przygotowania się do sakramentu Bierzmowania.

Z darem modlitwy - s.M.Bernadeta CR

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: Gonia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-30 22:48

zerknij tutaj:)))
http://www.imiona.net.pl/pokaz.php?id=906&znajdz=ok&wczymszukaj=wimionach&czegoszukaj=Sancja

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2006-05-01 03:15

Droga Anko,
Nasza Olenka wybrala sobie St Anthony, bo chyba jej najbardziej odpowiadal. W jej pokoju wisi plakat Sw Antoniegio i mowi ze to jest jej swiety i sie za jegp przyczyna czesto modli.
Jurek

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: Siostra Augustianka (---.w86-214.abo.wanadoo.fr)
Data:   2006-05-01 15:25

We Francji jest zwyczaj że nadaje się imiona męskie gdyż
nie zawsze istnieje odpowiednik żeński.
Jest np Marie-Jean co tłumaczy się Maria -Jan lub Jean-Marie Vianney Jan-Maria
Myślę że śmiało możesz sobie wybrać imię Twojego ulubionego Świętego.

 Re: Oddana Bogu na przepadłe - czy jest takie imię w języku polskim?
Autor: madzia (---.168.rev.vline.pl)
Data:   2006-05-01 22:43

Ja równiez wybrałam sobie za patronkę św. Jadwigę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: