logo
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Hugona, Piotra, Roberty, Katarzyny, Bogusława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
31 lipca - Msza Posłania. Poznaj datę swojego chrztu
 


Msza Posłania 31 lipca wieńczy Światowe Dni Młodzieży, ale ich nie kończy. Jest momentem posłania, czyli początku. Uczestnicy spotkania, którzy zbliżyli się do tajemnicy Bożego Miłosierdzia, mają stać się jej apostołami. Częścią tej tajemnicy jest wiara.
 
Wymownym obrazem podczas niedzielnej Eucharystii będzie ewangeliczna scena spotkania Chrystusa z Zacheuszem. Zbawiciel spojrzał na niego, przyjął gościnę i, tym samym, zmienił jego życie. Spojrzeniem Jezusa na każdego z nas jest natomiast łaska chrztu świętego. Aby być miłosiernym jak Ojciec, trzeba z tą łaską współpracować. Dla Polaków uczestniczących w spotkaniu z papieżem wyznanie wiary podczas Mszy Posłania będzie momentem szczególnym, gdyż wiąże się z 1050. rocznicą Chrztu Polski. 
 
– To wyznanie wiary chcemy widzieć nie jako coś osobnego, dodatkowego, ale jako część tajemnicy Bożego Miłosierdzia – mówi ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ, w Sekcji Wydarzeń Centralnych odpowiedzialny za Zespół ds. Liturgii. 
 
Credo zostanie odśpiewane po łacinie. Wyznanie wiary poprzedzi krótki wstęp kardynała Stanisława Dziwisza, uświadamiający wielkość daru Bożego Miłosierdzia jakim jest chrzest oraz wyjaśniający symbolikę białej szarfy.
 
Szarfy będą rozdawane zarejestrowanym pielgrzymom na Campusie Misericordiae. – Zachęcamy, aby każdy wypisał na białym szalu datę swojego chrztu. Nałożenie szarfy przez uczestników będzie momentem powrotu do źródeł naszego powołania. To także upodobni nas do siebie, gdyż w Chrystusie stanowimy jedną rodzinę – uściśla ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ.
 
Jubileusz Chrztu Polski podkreśli także Msza Św. na Jasnej Górze 28 lipca. Eucharystia będzie sprawowana przez papieża Franciszka, koncelebrowana przez biskupów oraz polskich kapłanów, w obecności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i najwyższych władz państwowych. 
 
Dominika Stoszek
www.krakow2016.com