logo
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa, Elfega, Tymona, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Cel stworzenia
materiał własny
 


Cel stworzenia

W biblijnym opisie stworzenia czytamy, że dnia siódmego Bóg odpoczął po dziele, którego dokonał (por. Rdz 2,2). Czy znaczy to, że Bóg "zmęczył się" swą pracą?

Aboslutnie nie. Chodzi o myśl, że ostatecznym celem stworzenia jest chwała Boża. Stad św. Paweł apostoł pisze, że całe stworzenie z upragnieniem w bólach rodzenia oczekuje objawienia się synów Boga, to znaczy chwały pełni królestwa Bożego (por. Rz 8, 19-24). Pierwsze stworzenie ukierunkowane jest na nowe niebo i na nowa ziemię (por. Ap 21, l) i osiągnie pełnię, kiedy Bóg będzie już "wszystkim we wszystkich" (l Kor 15, 28). Stworzenie przedstawia zatem proces wciąż jeszcze nie zamknięty, otwarty ku przyszłości, która jest dla człowieka sam Bóg. Sens stworzenia otwiera się nam ostatecznie dopiero w Jezusie Chrystusie. Chrześcijanin może poznać w Jezusie Chrystusie Tego, który jest zjednoczeniem i pełnią wszystkiego, co jest na niebie, i co jest na ziemi (por. l, 10).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
W gronie znajomych powstał spór o pochodzenie zwyczaju dzielenia się opłatkiem w wigilię Bożego Narodzenia, a na Wielkanoc jajkiem. Ja twierdziłem, że obydwa zwyczaje są polskie, bo jakże mogłoby być inaczej? Tak było z dziada pradziada.
 
Michał Wojciechowski

Czego uczy nas prawo zawarte w Piśmie Świętym oraz pouczenia na temat prawa? I jak chrześcijanin powinien patrzeć na prawo? Wiadomo, że system prawny jest kluczową i konieczną częścią życia społecznego. Wiadomo również, że Pismo Święte zawiera wiele wskazówek i zasad prawnych. Ponieważ są to prawa starożytnego Izraela, uchodzą za nieaktualne, tym bardziej, że Nowy Testament wiele z nich zmienił. Można jednak i trzeba szukać w Piśmie Świętym wskazówek na dzisiaj.

 
Danuta Piekarz
Nieraz zadaję sobie pytanie, co myśleli trzej apostołowie (Piotr, Jakub i Jan), gdy Jezus zabrał ich na wędrówkę na wysoką górę (nawiasem mówiąc, żaden Ewangelista nie pisze nam, że był to Tabor: tę informację podaje nam Tradycja, zresztą bardzo prawdopodobna)...
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS