logo
Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Hugona, Piotra, Roberty, Katarzyny, Bogusława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Jubileuszowe 26 lat Radia Jasna Góra
 


Już od 26. lat Radio Jasna Góra niesie przesłanie z sanktuarium jasnogórskiego do słuchaczy w kraju i zagranicą. Rozgłośnia radiowa Jasnej Góry rozpoczęła nadawanie, na falach 100,6 FM, 25 marca 1995 r.

 

Mszę św. jubileuszową, w intencji wszystkich, którzy na przestrzeni 26. lat w radiu posługiwali, za obecnych pracowników, za słuchaczy Radia i dobrodziejów, odprawił 25 marca o godz. 18.30 w Kaplicy Matki Bożej o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Eucharystię koncelebrował o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

„Radio to instytucja, która niesie słowo, posługuje się dźwiękiem - mówił na wstępie Mszy św. o. Samuel Pacholski - Na słowo Boga wszystko się stało, na słowo Maryi Jezus stał się człowiekiem, dlatego prośmy dzisiaj o to, by misja, posłannictwo i ewangelizacja, która dokonuje się dzięki Radiu Jasna Góra, mogły trwać tak długo, jak trwać będzie Kościół, jak długo będzie trwać świat, jak długo będziemy potrzebować słyszeć słowo, które nas nawraca i przekonuje o miłości Boga”.

 

„Życzę dzisiaj waszej radiowej redakcji, każdemu, kto pracuje w Radiu Jasna Góra, nie tylko na antenie, ale także tym, których głosu może nigdy nie słyszeliśmy i nie usłyszymy, a wykonują ciężką pracę realizatorów, przygotowujących serwisy, archiwizujących wyprodukowane audycje, potrzeba też kogoś, kto będzie w recepcji, kto posprząta poszczególne studia, słowem, każdemu i każdej z was, z ojcem dyrektorem Andrzejem na czele, życzę byście swoją pracę zawsze traktowali jak powołanie, jak rzecz świętą, a więc taką, która ubiera w słowa tajemnicę Boga i zbawienia każdego człowieka” - mówił w homilii o. Samuel Pacholski.

 

„Życzę wam, aby nie zabrakło każdemu i każdej z was, nie tylko kreatywności w dobieraniu środków wyrazu i tworzeniu nowych form radiowego warsztatu, ale przede wszystkim osobistej wrażliwości na Słowo Boga, na wzór Maryi, która jak mówił św. Barnard, wpierw przyjęła słowo Boga, aby potem wypowiedzieć swoje - mówił do radiowców o. przeor - Niech Jasnogórska Bogarodzica czuwa nad każdym słowem, które wypowiadacie, a zwłaszcza nad tym, które jest wypowiadane na falach Radia Jasna Góra”.

 

Na zakończenie Mszy św. wdzięczność Bogu, Maryi i ludziom, wyraził o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra: „W tę Eucharystię chcemy włączyć nasze ludzkie dziękczynienie, chcemy wpierw podziękować Bogu, bo wierzymy, że dzieło, jakim jest Radio Jasna Góra, jest czymś czego Bóg chciał, zaplanował, przewidział, w konkretnym momencie historii naszego paulińskiego Zakonu, Jasnej Góry i historii tego świata” - mówił o. Grad.

Na ręce o. Samuela Pacholskiego, przeora Jasnej Góry, dyrektor Radia Jasna Góra złożył podziękowania za życzliwość i dobroć, jemu i wszystkim jego poprzednikom na urzędzie, wszystkim ojcom i braciom paulinom, którzy posługują i posługiwali w radiu przez lata jego istnienia.

 

„26 lat to ogrom ludzi - zauważył dyrektor Radia Jasna Góra - Dziękujemy więc w tym miejscu za tych wszystkich, którzy niegdyś tworzyli, posługiwali, współpracowali z Radiem Jasna Góra, którzy dzisiaj tworzą nasz radiowy zespół, ale także, wybiegając przyszłość, myślimy o tych wszystkich, którzy będą kiedyś posługiwać w Radiu, bo tak jak o. Samuel powiedział, i my wierzymy, że do końca świata będzie mogło funkcjonować Radio Jasna Góra”.

„W tamtym roku rozpoczęliśmy jubileusz 25-lecia, dzisiejszym dniem kończymy ten jubileusz - mówił o. Grad - Wielu rzeczy, które zaplanowaliśmy, nie mogliśmy spełnić z powodu trwającej ciągle jeszcze pandemii, ale też ta pandemia uświadamia nam, jak ważnym nośnikiem nadziei jest Radio. Więc chcemy też w tym miejscu zawierzać wszystkich naszych słuchaczy, naszych przyjaciół, naszych dobrodziejów, wierząc, że dalej będziemy pokornymi sługami Maryi i będziemy mogli dalej z wiarą, z nadzieją, z odwagą przekazywać Dobrą Nowinę, która w tym miejscu, na Jasnej Górze, nieustanne rozbrzmiewa”.

 

o. Stanisław Tomoń

www.jasnagora.com