logo
Środa, 24 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego, Fidelisa, Grzegorza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Paolo Curtaz
Mały Bóg w wielkim mieście
Wydawnictwo Salwator
 


Adwent 2010

Będziemy proponować do rozważania fragmenty książki "Mały Bóg w wielkim mieście", ponieważ warto zadać sobie pytanie czy w moim wielkim życiu, pełnym hałasu, zabiegania, otoczonym przez wielkie sprawy i problemy znajdzie się miejsce dla "Małego Boga". Mało tego, czy jeśli się znajdzie miejsce, to czy ja to zauważę?

Chcemy razem z autorem bardzo nietypowej książki, Paolem Curtazem poszukiwać sacrum, świętości w komercyjnym świecie. Bo Bóg jest Niezmienny od tysięcy lat, a nasz szalony, kolorowy świat gdzieś biegnie, pędzi w bliżej nieokreślonym kierunku. Może właśnie tegoroczny Adwent i tegoroczne Przyjście Pana jest znakiem dla nas do zwolnienia, do zadania sobie istotnych pytań – Czego chce? Kogo szukam? O co mi chodzi?

Bóg przyjdzie. To pewne.

Czy jesteś pewny, że to zauważysz?

 

Codziennie od 16 do 24 grudnia na naszej stronie będą się pojawiać rozważania, pozwalające przygotować sie na Narodziny Małego Boga, na przygotowanie mu współczesnej stajenki naszego życia.

Fragmenty rozważań zostały zaczerpnięte z książki

"Mały Bóg w wielkim mieście"

autorstwa Paola Curtaza


Te mocno osadzone we współczesności rekolekcje można nabyć w sklepie internetowym: 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
Ks. Andrzej Orczykowski SChr
Czwarta część Narodu polskiego żyje poza granicami Rzeczypospolitej, a rok rocznie unosi fala emigracyjna dalsze tłumy Rodaków w cudze kraje. W tułaczce wśród obcych wychodźca cierpi opuszczenie i niedostatek, a nieraz wyrzeka się wiary...
 
Karolina Zalewska
Wycieczka po Kołobrzegu: przewodnik prowadzi na Wyspę Solną i przy źródełku obrzydliwie pachnącej i jeszcze gorzej smakującej słonej wody zachęca: „Dawne przekazy głoszą, że kto napije się wody, wkrótce wyjdzie za mąż”. Grupa nastoletnich dziewcząt w błyszczących bluzeczkach rzuca się czym prędzej po wodę. Grupa singli uśmiecha się tylko kąśliwie z założonymi rękami...
 
Monika Białkowska
Wyobraźmy sobie, że bierzemy do ręki książkę, na okładce jako autor widnieje znany i ceniony profesor. Kupujemy książkę w dobrej wierze, a potem dowiadujemy się, że to nie profesor jest autorem, a jedynie jeden z jego studentów, który podpisując książkę jego nazwiskiem, chciał tak uszanować swego mistrza. Niewyobrażalne?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS