logo
Sobota, 20 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Teodora, Bereniki, Marcela – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Siostra Emmanuelle
Mam sto lat i chciałabym Wam powiedzieć
Wydawnictwo Esprit
 


Mam sto lat i chciałabym Wam powiedzieć
Ostatni wywiad z siostrą Emmanuelą
Rozmowę prowadzą Jacques Duquesne i Annabelle Cayrol.
Tłum. Tomasz Gałuszka OP
Wydawnictwo Esprit
ISBN 978-83-60040-74-4
format 130x200, okładka miękka,
ss 184,
cena 26,90
Kup tą książkę

 
Ulubiona przez Francuzów zakonnica (w roku 2002 została odznaczona francuską Legią Honorową), siostra Emanuela ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Syjonu, przeżyła prawie sto lat. Przygotowując się do śmierci, która dla niej była spotkaniem dziecka z umiłowanym Ojcem, zgodziła się udzielić wywiadu, w którym opowiada o swojej wierze, o trudnościach, które napotkała, i nadziei, która ją ożywiała.
W książce z werwą i szczerością - pełna szczęścia kobieta odpowiada na pytania dwójki dziennikarzy o wybór własnej drogi życiowej, pracę w Turcji i Tunisie, życie z ludźmi wydziedziczonymi w Kairze, walkę z nędzą  i o założone przez  siebie stowarzyszenie, które w Afryce i Azji kontynuuje jej działalność.
Wyznania siostry Emanueli są pełne smaku, zadziwiające i wzruszające. Prosty język tego świadectwa sprawia, że dostępna jest ona dla każdego czytelnika
„Ta kobieta wiary wydała wielki prorocki krzyk. A głos proroków zarówno wśród Żydów, narodu wybranego, jak i w Kościele, porusza, budzi, rodzi zakłopotanie”
Kard. Philippe Xavier Barbarin, arcybiskup Lyonu
 

„Do ostatniego tchnienia siostra Emmanuelle dawała wyraz niewyczerpanej, ogromnej energii i niezachwianej wiary”
Kard. André Vingt-Trois, arcybiskup Paryża
 
 
„Umiała apelować do polityków, zwracając się do nich per „ty”. W ten sposób mogła lepiej dotknąć naszych serc, podważyć nasze utrwalone przekonania i nasz komfort”
Nicolas Sarkozy, prezydent Francji
 
 
„Dla rodaków była ikoną solidarności i troski o biednych i imigrantów. Według ostatnich sondaży Francuzi uznali siostrę Emmanuelle za najpopularniejszą i najbardziej kochaną osobistość swoich czasów”
L’Osservatore Romano
 
 
Siostra Emmanuelle (1908–2008) to jedna z najbardziej znanych zakonnic we Francji. Po skończeniu 65 lat, gdy przeszła na emeryturę, postanowiła nieść pomoc i pociechę najbiedniejszym w Kairze, tzw. gałganiarzom, a szczególnie ich dzieciom. Na tej posłudze spędziła dalsze ćwierć wieku! Jej niezłomność, poczucie humoru, ostry język i szczere wypowiedzi, niosącę przenikliwą mądrość i pogodę ducha, zyskały jej we Francji mnóstwo zwolenników. Chcąc nie chcąc, stała się prawdziwą sławą, najbardziej znaną we Francji osobą duchowną – porównywaną do Matki Teresy z Kalkuty
 
Zobacz także
Marta i Henryk Kuczaj
Człowiek zwykle oczekuje potwierdzenia wypowiadanych słów i gwarancji składanych obietnic. Nie inaczej jest w kwestiach życia, miłości i wiary. Współczesny wierzący, a tym bardziej niewierzący, domaga się przykładu życia, którym kochające się osoby potwierdzą aktualność nauki Jezusa Chrystusa...
 
Aneta Pisarczyk
Ile to już razy widzieliśmy małe dzieci, które próbują wymusić coś na swoich rodzicach. Nowa zabawka, kolejna czekoladka, jeszcze kilka minut spędzonych na huśtawce – pojawiające się w dziecięcych umysłach potrzeby domagają się natychmiastowego zaspokojenia. Dziecko chce i już. Nie zawsze można mu wytłumaczyć, że to, czego tak pragnie, nie jest dla niego dobre w danym momencie. 
 
ks. Leszek Poleszak SCJ

Anna, pierwsza żona Elkany, jest jedną z kobiet stanowiących wzór pobożności i ufności wobec Boga. Chociaż mąż darzył ją miłością, w rzeczywistości była jednak kobietą bardzo nieszczęśliwą. Przyczyną tego stanu stały się niepłodność oraz nieustanne nękanie ze strony drugiej żony Elkany – Peninny.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS