logo
Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Sergiusza, Teofila, Zyty, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Niepokalane Poczęcie
materiał własny
 


Niepokalane Poczęcie

Czy w Piśmie Świętym są dowody potwierdzające niepokalane poczęcie Maryi?

Ta prawda zawarta jest w Piśmie Świętym tylko pośrednio, na sposób wnioskowania. Wynika z całości spojrzenia wiary na świadectwo Pisma Świętego o Maryi i Jej miejscu w dziejach zbawienia, a nie z pojedynczych słów tekstu biblijnego. Gwarantem słuszności takiej całościowej wykładni Pisma Świętego jest świadectwo wiary i pobożności Kościoła. Anioł pozdrowił Maryję słowami: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski". Kościół coraz pełniej rozumiał to zdanie następująco: Maryja jest zupełnie bez grzechu, także bez grzechu pierworodnego. Znajduje to wyraz w "święcie wybrania Maryi", które Kościół obchodzi 8 grudnia (święto Niepokalanego Poczęcia Maryi): Ona od pierwszej chwili swego istnienia (już od momentu poczęcia) jest bez grzechu, ma "pełnię łaski". Nie została poczęta, tak jak inni ludzie, w oddaleniu człowieka od Boga, ale od samego początku była w całej pełni ogarnięta miłością i łaska Boża, "nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego". Stad i w późniejszym życiu wolna była całkowicie od wszelkiego grzechu osobistego, mocą zasług Jezusa Chrystusa. Jest - jak mówi Kościół Wschodu - "Wszystka Święta". Jest dla nas znakiem wybrania, powołania i świętości. Dlatego my, grzesznicy, możemy wołać: Święta Maryjo, Matko Boża, módl się w nami grzesznymi.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Czy sterylizacja zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jako jedna z metod zapobiegania ciąży, jest grzechem ciężkim?
 
o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp
W 1571 roku Turcy szykowali się do podboju chrześcijańskiej Europy. Dnia 7 pażdziernika pod Lepanto spotkały się flota Świętej Ligi z potężną flotą turecką. W tym samym czasie na Lateranie papież Pius V odmawiał różaniec. Cała ówczesna chrześcijańska Europa modliła się razem z papieżem o wielki cud i Boży ratunek za przyczyną Matki Bożej. Prośby zostały wysłuchane, a papież Pius V przypisał je modlitwie różańcowej. Dzień tego zwycięstwa – 7 października – polecił później obchodzić jako święto Matki Bożej Różańcowej...
 
o. Jerzy Uram OFMCap., Michał Bondyra
Szukanie odpowiedzi na pytanie, co będzie z nami po śmierci, przyciąga uwagę ludzi wszystkich kultur i czasów. Prawie dwa tysiące lat temu św. Paweł pisał do Koryntian, szukających odpowiedzi na zagadnienia związane ze zmartwychwstaniem: "skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa..."
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS