logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
brat Wawrzyniec od Zmartwychwstania
O praktykowaniu Bożej Obecności
Wydawnictwo Esprit
 


Wielki Post 2011

 

Kto powiedział, że droga duchowa i mistyka są tylko dla wybrańców? W drogę duchową może wyruszyć każdy z nas. Mistyka zaś, nie jest niczym innym, jak wielką miłością do Pana Boga i pragnieniem bycia z Nim na zawsze.

Czy rzeczywiście boimy się dziś mistyki i świętości? Może to świat, który nas otacza, nie chce byśmy byli blisko Boga? Człowiek ma możliwość zaznaczyć swoja obecność na różne sposoby. Świat uobecnia się nam w całej swej barwności i okazałości. Jednak czy człowiekowi nie grozi, że wszystko co jest mu oferowane będzie jedynie ułudą obecności, jej lichą namiastką?

Tymczasem o istnieniu Prawdziwej Obecności i o zwyczajności mistyki zapewni nas postać Wawrzyńca od Zmartwychwstania, zwykłego zakonnika, zajmującego się ciężką pracą w klasztornej kuchni i warsztacie szewskim.

 

Codziennie od 13 do 20 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"O praktykowaniu Bożej Obecności"

brata Wawrzyńca od Zmartwychwstania.


Razem z nim przekonamy się, że w każdej swojej czynności można cieszyć się Bożą obecnością, uświęcając wszystko, co się robi, tak jak w chwili najgłębszej modlitwy. Te rozważania przyniosą ze sobą nowy wymiar codziennego życia.

Publikacja do nabycia w sklepie ineternetowym Gloria24:
 

Kup tą książkę

 
Zobacz także
Krzysztof Zanussi, o. Bartłomiej Kucharski OCD
Myślę, że tajemnice ducha są blisko tajemnic materii. Warto sobie uświadomić to, że życie duchowe ma swoją postać materialną w osobie człowieka. Mnie to dręczyło od dzieciństwa. Filozofowie od greckich czasów szukali miejsca, gdzie mieści się dusza. A ja, patrząc przez ramię neurologa, próbowałem zrozumieć, czy Bóg ma swoje odzwierciedlenie w mózgu?...
 
Michał Jędrzejek

Ostatnie 250 lat badań historycznych niewątpliwie przyniosło lepsze zrozumienie Nowego Testamentu i Jezusa. Jednocześnie wciąż pojawia się pytanie, czy kolejni badacze nie projektują na przekaz ewangelii również własnych odczuć i przekonań.

 
Błażej Tobolski

Żyjemy w świecie odmawiającym prawa do życia poczętym dzieciom i próbującym zniszczyć rodzinę, zrównując ją z pseudozwiązkami osób tej samej płci. Nie ma więc lepszego patrona na nasze czasy niż św. Józef, którego opiece Bóg powierzył Świętą Rodzinę.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS