logo
Czwartek, 02 maja 2024 r.
imieniny:
Atanazego, Longiny, Toli, Zygmunta – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Owoc miłosierdzia – duchowa adopcja
 


Do Światowych Dni Młodzieży pozostał tylko miesiąc. Posługa wolontariuszy staje się coraz bardziej intensywna, zwłaszcza w parafiach przygotowujących się na przyjęcie pielgrzymów. Aby wesprzeć młodych, Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza z Trzebnicy wyszła z inicjatywą duchowej adopcji. 
 
Pomysł na duchową adopcję wolontariuszy ŚDM powstał podczas spotkań sióstr z młodzieżą w różnych miastach Polski. Młodzi dzielili się wówczas pomysłami, realizowanymi projektami, jak też obawami. – Pomyślałyśmy wtedy, że naszą najlepszą odpowiedzą będzie modlitwa. Oczywiście, od momentu rozpoczęcia przygotowań ŚDM nasze zgromadzenie wspiera duchowo organizatorów i omadla zadania. To jednak za mało. Jesteśmy siostrami miłosierdzia, składamy Bogu czwarty ślub – ślub miłosierdzia, który zawsze wymaga kreatywnego patrzenia na rzeczywistość oraz docierania do konkretnej osoby – wyjaśnia s. Wiera Isachenko SMCB.
 
Boromeuszki modlą się o potrzebne łaski na czas ŚDM, dar jedności, odwagi oraz siły – także tej fizycznej. Niektórzy wolontariusze przesyłają konkretne prośby, które siostry również włączają w codzienną modlitwę. Do Kongregacji trafiło blisko 300 wiadomości od wolontariuszy z Polski oraz zza granicy (Niemiec i Stanów Zjednoczonych). 
 
Aby otrzymać modlitewną pomoc boromeuszki, należy znaleźć na Facebooku stronę: Kongregacja Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, w prywatnej wiadomości przesłać imię z dopiskiem „Duchowa adopcja”. Odpowiedzią będzie imię siostry, która do 31 lipca otacza wolontariusza modlitwą.
 
– Myślę, że dla młodych ludzi świadomość codziennej modlitwy konkretnej siostry, pomaga i dodaje otuchy w przeciwnościach. A poza tym rodzi się wspaniały owoc jedności, czujemy wielką siłę w tym zjednoczeniu – mówi s. Wiera Isachenko SMCB.
 
Siostry, nie tylko przez modlitwę, włączają się w organizację ŚDM. Dbają o formację młodych w miejscach swojej posługi. Np. w parafii Przemienienia Pańskiego w Krasnojarsku na Syberii, boromeuszki nagrały z młodymi Hymn ŚDM po rosyjsku, który stał się oficjalną wersją w tym języku. Siostry, zainspirowane angielską wersją hymnu, postanowiły nagrać także teledysk, w kilku językach, z przesłaniem o Miłosierdziu Bożym. Boromeuszki otworzą również domy zakonne, aby przyjąć pielgrzymów m.in. z Hiszpanii, Francji i Libanu. 
 
– Już nie możemy doczekać się tych wspaniałych dni! – podsumowuje s. Wiera Isachenko SMCB.
 
Dominika Stoszek
fot. www.boromeuszki.pl 
www.krakow2016.com