logo
Środa, 01 maja 2024 r.
imieniny:
Józefa, Lubomira, Ramony – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Pielgrzymka Profesorów Politechniki Poznańskiej
 


Tradycyjnie i w tym roku profesorowie Politechniki Poznańskiej wraz ze swoimi rodzinami przybyli na Jasną Górę, by wspólnie podziękować Matce Bożej za miniony rok akademicki. Wraz z poznańskimi naukowcami w poniedziałek, 19 czerwca modlił się abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. 
 
„Arcybiskup Jędraszewski jest naszym przyjacielem i duchowym przewodnikiem od wielu lat – wyznaje prof. Jacek Błażewicz z Politechniki Poznańskiej - Poznaliśmy się w Poznaniu. Potem jak w Rzymie studiował, robił doktorat, my też robiliśmy doktoraty. To była młoda kadra, a w tej chwili trochę starsi jesteśmy, ale nadal się przyjaźnimy”. 
 
„W 1974 roku powróciły rodzinne wspomnienia – mówi o początkach pielgrzymowania poznańskich profesorów na Jasną Górę prof. Błażewicz - Moi rodzice dużo podróżowali i Częstochowa była dla nich jednym z ważnych punktów, gdzie się jeździło do Matki Boskiej. I tak mi przyszło do głowy, że może przenieść tę tradycję na grunt pracy i zaproponowałem to kolegom. To już jest 43 lata, jak co roku jesteśmy tutaj. (…) Zmienia się pokolenie, bo przyjeżdżały najpierw nasze dzieci, a teraz przyjeżdżają wnuki”. 
 
Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 11.00. „Czasy są niełatwe i zawsze są trudne, bo każde pokolenie musi dać świadectwo o zwycięskiej mocy Chrystusowej miłości ponad trudności i zło, które jest, i które zawsze będzie objawiało swoją potęgę. Ale ponad nią jest właśnie ta moc Chrystusa, moc Jego miłości, która nas przynagla do tego, abyśmy miłością zwyciężali zło tego świat – mówił podczas homilii abp Marek Jędraszewski - Mijają pokolenia, pojawiają się nowe trudności, a Kościół zbudowany na skale, znajdujący się pod nieustanną opieką Matki Najświętszej trwa, stoi jako światło dla naszej Ojczyzny, daje moc nadziei, sprawia, że z ufnością patrzymy w przyszłość, właśnie dlatego, że chcemy, aby w naszym myśleniu i w naszym postępowaniu nieustannie Chrystusowa miłość i dobroć przezwyciężała zło tego świata”. 
 
o. Stanisław Tomoń 
www.jasnagora.com