logo
Piątek, 26 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Marii, Marzeny, Ryszarda, Aldy, Marcelina – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Pośrednik i pośrednicy
materiał własny
 


Pośrednik i pośrednicy

Naszym Pośrednikiem i Odkupicielem u Boga jest Jezus Chrystus. Tymczasem Kościół głosi, że w zbawieniu pomagają, nam święci. Czy ta nauka nie ubliża Chrystusowi? Czy muszą być inni pośrednicy?

To prawda, że święci pomagają nam w zbawieniu przykładem, wpływem i modlitwami. Ich pomoc zgodna jest zawsze z wolą Chrystusa i zależna od Niego. Bóg w wypełnianiu swoich planów posługuje się ludźmi. To, że istnieją inni pośrednicy do Boga, zależni od Niego, zwłaszcza Maryja, św. Józef i nasi patroni niebiescy, wcale nie ubliża jedynemu Pośrednikowi i Odkupicielowi, Jezusowi Chrystusowi. Święci są Jego współpracownikami w dziele zbawienia. Czcimy świętych w niebie nie tylko jako jaśniejące wzory wiary, ale wzywamy też ich wstawiennictwa.

Kościół jest wspólnotą w świętości. Przez Chrystusa i w Duchu Świętym wszyscy staliśmy się jedną wspólnotą, do której należą nie tylko wierni żyjący dziś na ziemi lecz usprawiedliwieni wszystkich wieków. Świętych obcowanie obejmuje zatem i Kościół na ziemi, i zbawionych w niebie, i zmarłych pozostających w czyśćcu. Wszyscy tworzą jedno Ciało Chrystusa, w którym wszystkie członki trwają ze sobą we wzajemnej solidarnej łączności. W szczególny sposób o świętych obcowaniu pamiętamy w uroczystość Wszystkich Świętych (l listopada) i w Dzień Zaduszny (2 listopada).

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Ania z Wejherowa
Jakiś czas temu zainteresował mnie symbol ANCH. Taki ładny krzyżyk - pomyślałam, niewiele różni się od chrześcijańskiego; zresztą 'Tauka' też nie jest typowym krzyżem. Stwierdziłam jednak, że zanim zacznę nosić ten symbol na szyi, dowiem się kilku rzeczy na jego temat. Poszperałam tu i tam, i znalazłam o nim trochę informacji...
 
Ania z Wejherowa
Zgodnie z tradycją rodzinną odmawiam rano, w południe i wieczorem modlitwę "Anioł Pański". W ten sposób pragnę uczcić wcielenie Syna Bożego i macierzyństwo Maryi, a także uprosić sobie Jej wstawiennictwo. Skąd się wzięła ta modlitwa i jak nazywa się ów "anioł Pański"?
 
Wiesław Pietrzak SCJ

Patrząc na Jezusa zapytajmy, czy będąc czcicielami Serca Jezusowego umiemy, czy staramy się o to, by wysławiać naszego Ojca, który jest w niebie? Ileż razy prosimy, błagamy, zasypujemy Boga modlitwą a nie myślimy o tym, by uwielbiać, by wysławiać, by dziękować. Serce, które wypełnione jest miłością zawsze ma potrzebę wysławiania za otrzymane dobra.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS