logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Marie-Dominique Philippe OP
Pragnę - rozważania o mądrości krzyża
Wydawnictwo W Drodze
 


Ostateczne światło skierowane na tajemnicę odkupieńczego Wcielenia konkretyzuje się w pewien sposób i zostaje nam dane w krzyku "Pragnę" i w ranie serca, słowem i gestem. Krzyk pragnienia wyraża to, że Jezus idzie "aż do końca" miłości (por. J 13,1), a rana serca ukazuje w sposób widzialny, namacalny owo pragnienie miłości, pragnienie miłowania Ojca i miłowania Maryi – a więc miłowania nas..

Wydawca: W drodze
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7033-796-4
Stron: 404
Rodzaj okładki: Miękka
 
 


 

Wielki Post 2012

 

Nosimy w sercach różne pragnienia, chcemy być kimś, chcemy coś osiągnąć, coś po sobie zostawić, może pragniemy sławy, pieniędzy, sukcesy, może wspaniałego domu i kochającej rodziny... Ale czy zastanawialiśmy się kiedyś jakie są pragnienia Jezusa? Czego pragnie Jezus wobec mnie?

Często upadamy, często nasze pragnienia są przyziemne, nic nieznaczące, a jednak Jezus tak bardzo nas pragnie! I to stanowi o naszej wielkości. Najważniejsze, byśmy zrozumieli, że Jezus na nas czeka i nas pragnie, pragnie naszej miłości.

Dlatego dobiegający końca czas Wielkiego Postu to wielka szansa, by zrozumieć, że Jezus na nas czeka i pragnie naszej miłości.

O. Marie-Dominique Philippe pisze o dziele Zbawienia i przygotowywaniu się Jezusa na śmierć krzyżową:

 
"Ten czas jest dla Chrystusa czasem radości, radości z przygotowania do całkowitego wypełnienia woli Ojca. Dla serca Jezusa największą radością jest bowiem móc w sposób heroiczny, nadludzki, spełnić wolę Ojca w umiłowanym Synu, i spełnić ją w sposób publiczny, na oczach wszystkich.

Na oczach wszystkich Jezus wypełnia wolę Ojca, okazuje posłuszeństwo; a „ostatni tydzień” jest tygodniem wielkiego posłuszeństwa umiłowanego Syna. Można wręcz powiedzieć, że jest tygodniem umiłowanego Syna, i można powiedzieć, że ten czas, który przygotowuje Jezusa do złożenia całego życia w ofierze, jest przeżywany w wielkiej radości, gdyż dla Chrystusa nie ma nic większego niż posłuszeństwo Ojcu."


Codziennie od
28 marca do 7 kwietnia na naszej stronie będą pojawiać się krótkie rozważania zaczerpnięte z książki:

"Pragnę. Rozważania o mądrości krzyża"
autorstwa dominikanina o. MARIE-DOMINIQUE PHILIPPE OP, wydanej w wydawnictwie W drodze.


***

Istnieje możliwość nabycia publikacji w sklepie ineternetowym
Gloria24: 

Kup tą książkę

 
1 2 3  następna
Zobacz także
Józef Augustyn SJ

Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie (Mk 1, 11). Zwrot z nieba odezwał się głos w języku hebrajskim wyraża objawienie się Boga. Chrzest Jezusa w Jordanie, ukazujący jedność pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym, jest nowym objawieniem się Boga. Jahwe znany dotąd Izraelowi jako monoteistyczny Bóg, odsłania teraz pełniej swoje Boskie Oblicze; objawia się jako Trójca, Wspólnota Miłości Trzech Osób.

 
Ks. Piotr Szyrszeń SDS

Widzimy Jordana, przed którego oczami przesuwają się „liczne potrzeby religijne świata”. Ale równocześnie stoimy obok Jordana, w którego sercu odzywają się z niezwykłą mocą, mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, słowa Zbawiciela: „To jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” zapisane w Janowej Ewangelii. Widzimy Jordana stojącego „twarzą w twarz” z twardą rzeczywistością życia ludzi i ich najgłębszymi potrzebami, a równocześnie Jordana stojącego „twarzą w twarz” z wyrażonym w Słowie Ewangelii pragnieniem Ojca Niebieskiego, by dzielić się z ludźmi życiem, by obdarzać ludzi pełnią życia. 

 
ks. Mateusz Szerszeń CSMA

Słowo, które pojawia się w tytule niniejszego artykułu, jest neologizmem. Jak jednak każdy neologizm, tak i ten wyrasta z potrzeby opisania rzeczywistości, której się doświadcza. Postanowiłem stworzyć nowe słowo, by opisać szczególne doświadczenie związane z najpopularniejszą modlitwą maryjną świata.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS