logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Rajd dla życia zakończony
 


Zjednoczona Polska młodzież, przemierzywszy na rowerach wzdłuż i wszerz naszą Ojczyznę - utworzyła Znak Krzyża, po 10 dniach - przejechaniu 1505 km, zakończył się 2 rowerowy "Rajd dla Życia". Ma on charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, jest to czas szczególnej modlitwy za dzieci poczęte oraz promocji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W Rajdzie wzięło udział 30 osób (21 jechało rowerami, 9 z obsługi technicznej) droga prowadziła dwiema trasami: Zakopane-Hel i Giżycko-Międzyrzecze. Przecięcie się pielgrzymich szlaków nastąpiło 6 lipca w Toruniu, gdzie w pogodny wieczór rozdawaliśmy materiały pro life w centrum miasta.

Inicjatywę wspierał znany dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz, podkreślając - na konferencji prasowej przed Rajdem, jak bardzo ważna jest dla niego troska o każde ludzkie życie, szczególnie to najbardziej bezbronne.

Jak Polska długa i szeroka - na każdym postoju, czy miejscu noclegowym, pielgrzymi przyjmowani byli iście po królewsku, za wszystkie przejaw dobrego serca dziękowali napotkanym ludziom - w szczególności pamiętali o modlitwie za biskupów z 15 diecezji - przez które mieli przyjemność przejeżdżać.

Dzięki rozgłosowi medialnemu o Rajdzie dowiedziało się szersze grono osób. Abp Jan Pawłowski (Nuncjusz Apostolski w Republikach Konga i Gabonu) wystosował do uczestników specjalny list, w którym napisał m.in: Niech Wasze świadectwo pokaże, że młodzi Polacy są po stronie życia, że chcą budować tę "cywilizację życia", o której tak często mówił nam Błogosławiony Jan Paweł II. 

Kraków, Częstochowa i Toruń - miejsca konferencji prasowych podczas trasy, wykorzystywane były do głoszenia poglądów pro life. Także podczas krótkich postojów na trasie miejscowe media wykazywały pozytywne zainteresowanie inicjatywą organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. 

Materiały informacyjne, które rozdawane były podczas trasy, zostały ofiarowane przez organizacje i osoby wspierające walkę o życie nienarodzonych: HLI Polska, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, dr inż. Antoni Zięba (Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka), który był obecny podczas konferencji w Krakowie.

Przez całą drogę grupie podążającej z Zakopanego na Hel towarzyszyły relikwie błogosławionej Karoliny Kózkównej - dzięki jej opiece i licznym modlitwom podczas trasy, dotarliśmy szczęśliwie do celu - niech nasz trud będzie wyraźnym sygnałem, że potyczka o ludzkie życie jest najważniejszą z walk.