logo
Czwartek, 28 marca 2024 r.
imieniny:
Anieli, Kasrota, Soni, Guntrama, Aleksandra, Jana – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Krzysztof Wons SDS
Rozmowy w Centrum – rozmowa z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim
katolik.tv
 


Przedstawiamy kolejny wywiad z cyklu "Rozmowy w centrum". Gościem pierwszej rozmowy był historyk sztuki i wykładowca - ks. Micha Janocha, prowadzący sesję "Medytacja z ikoną" (odcinek 1).

Prowadzącym "Rozmowy w centrum" jest znany na całą Polskę rekolekcjonista, kierownik duchowy, redaktor naczelny "Zeszytów Formacji Duchowej" oraz dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie – Krzysztof Wons SDS.

Gościem ks. Krzysztofa Wonsa był ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na UKSW w Warszawie, autor licznych książek, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych.

W centrum rozmowy zostało postawione Słowo Żywe i Pismo Święte. Ksiądz Krzysztof Wons podkreśla, że istnieje ogromny głód Słowa a jedną z dróg wiodącą do Spotkania z Jezusem Chrystusa jest czytanie Słowa Bożego.

"Pismo Święte jest księgą bardzo ważna, jest księgą fundamentalną, jest księgą życia - to prawda, ale chrześcijaństwo nie jest religią księgi, w tym znaczeniu, iż by miało w centrum siebie postawić wyłącznie księgę i ją adorować. Chrześcijaństwo jest religią Jezusa Chrystusa. W centrum wiary chrześcijańskiej jest Osoba Jezusa Chrystusa" - zaznacza ks. Profesor.

Zaś w centrum cyklu Katolik.tv stawia rozmowy. Czego dotyczyła się ta rozmowa? Warto zobaczyć i usłyszeć - zapraszamy!

 

 


Wywiad odbył się przy okazji goszczenia ks. Waldemara Chrostowskiego
jako współprowadzącego sesję: „Twoje Słowo daje mi życie” w dniach 10-13 listopada,
którą można nabyć w naszym sklepie internetowym.

 



 
Zobacz także
Jan Umiński
Ewangelia czytana w święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje scenę ze świątyni jerozolimskiej, do której przyniesiono Jezusa, "aby Go przedstawić Panu". Starzec Symeon wypowiedział wówczas pod natchnieniem Ducha Świętego prorocze słowa: "Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów..."
 
Tomasz Gaj OP
Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem poradników psychologicznych: Jak pokochać siebie? Jak pogodzić się z własnym życiem? Jak przebaczyć samemu sobie? Jak zaakceptować swoją historię? Zjawisko to można skwitować i łatwo ocenić jako przejaw rozpsychologizowania naszych czasów. Warto jednak zadać pytanie. Jeśli panuje podaż na tego rodzaju lektury, to przecież musi istnieć również i popyt. Skąd on się bierze?
 
Roman Bielecki OP
Nawet jeśli jesteśmy religijni, spora część tej religijności jest skierowana na zewnątrz, na konkretne zachowania czy rytuały. To są drogowskazy naszych codziennych wyborów. Trzeba jednak pamiętać, że uniwersalna duchowość człowieka, niezależnie od wyznawanej przez niego religii, jest silnie zakorzeniona w podświadomości. Jako ludzie jesteśmy poszukiwaczami sensu...

Z Joanną Heidtman rozmawia Roman Bielecki OP 
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS