logo
Poniedziałek, 13 maja 2024 r.
imieniny:
Agnieszki, Magdaleny, Serwacego, Roberta, Andrzeja, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Sumienie w biznesie. W przyszły czwartek debata z cyklu Pro tempore. Dialog nauk
 


O etyce w biznesie porozmawiają goście listopadowej debaty z cyklu "Pro tempore. Dialog nauk". Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 listopada o godz. 16:00. Debatę będzie można zobaczyć online.

 

„Chyba mało kto byłby skłonny twierdzić, iż sfera biznesu znajduje się poza dobrem i złem. Nie ma wątpliwości, iż istnieją działania biznesowe uczciwe i nieuczciwe” – podkreślają organizatorzy. Jednocześnie zaznaczają, że etyka biznesu stawia znacznie więcej pytań, które są warte przemyślenia, a odpowiedzi na nie wcale nie są oczywiste.

 

Czy społeczną odpowiedzialnością biznesu jest przede wszystkim pomnażanie zysków – jak chciałby Milton Friedman – czy również troska o to, co wykracza poza sferę zysków i strat: promowanie światopoglądów, wspieranie ruchów społecznych czy wzmacnianie zjawisk kulturowych? Czy spółki mogą być traktowane jako podmioty moralne i czy mogą być za cokolwiek odpowiedzialne? A może – jak twierdzi chociażby A. MacIntyre – problemy etyki i biznesu są nierozwiązywalne i można je jedynie opisywać?

 

O tych zagadnieniach porozmawiają goście debaty z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk”, która odbędzie się w czwartek 17 listopada o godz. 16:00 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ale będzie ją można śledzić na kanale YouTube Akademii Katolickiej.

 

W debacie wezmą udział: dr hab. Bolesław Rok, prof. Akademii Leona Koźmińskiego oraz dyrektor Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego, Andrzej Kuras, manager i doradca biznesowy, dr Janusz Pyda OP – teolog.

 

Organizatorami debat z cyklu „Pro tempore. Dialog nauk” są Komitet Nauk Teologicznych PAN i Akademia Katolicka w Warszawie.

 

archwwa.pl