logo
Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Sergiusza, Teofila, Zyty, Felicji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Mauro Orsatti
Wystarczy tylko miłość
Wydawnictwo Salwator
 


Wystarczy tylko miłość
Rozmyślania nad Ewangelią św. Mateusza
autor: Mauro Orsatti
Tytuł oryginału: Solo l’amore basta
Meditazioni sul Vangelo di Matteo
Tłumaczenie: Agata Ryndak-Laciuga
© Ancora 2001
© for the Polish Edition
 2003 Wydawnictwo SALWATOR
 Kup tą książkę

 
„Pierwszy ewangelista przedstawia Chrystusa tętniącego życiem, bogatego w słowa i czyny, wiedzionego logiką, która czyni Go solidarnym z najmniejszymi i bliskim Ojcu. Mateusz we wspaniały sposób rozsławił wspólnotę eklezjalną, której ośrodkiem jest Chrystus”.
 
Mauro Orsatti pomaga czytelnikowi wejść w żywy kontakt z ewangelicznym tekstem, stosując wypróbowany schemat: przedstawienie wybranego fragmentu, komentarz egzegetyczny, pytania dotyczące życia indywidualnego i wspólnotowego, modlitwa. Jest to narzędzie służące do tego, by zrozumieć Słowo, rozmyślać nad Nim, przeżywać Je i modlić się Nim.
 

Mauro Orsatti – urodził się Bresci w 1949 roku, jest kapłanem diecezjalnym. Po ukończeniu studiów teologicznych w rodzinnym mieście, wyspecjalizował się w naukach biblijnych w Jerozolimie, Rzymie i Monachium, uzyskując doktorat w Papieskim Instytucie Biblijnym. Wykłada w Studium Teologicznym Pawła VI w Seminarium w Bresci i na Międzynarodowym Wydziale Teologii w Lugano. Jest autorem licznych publikacji.
 
 
***
 
Spis treści:
 
Przedmowa
Przywilej kuszenia
Mapa szczęścia
Między ziemią a niebem
Strach dodający odwagi
Prawdziwy człowiek
Urodzeni, żeby zwyciężyć
Budowanie wspólnoty
Nielogiczna „logika przebaczenia”
Dwa oblicza sprawiedliwości
Zaproszenie na wesele
Komercyjna i teologiczna wartość pieniądza
Gotowi, by zaryzykować
Wystarczy tylko miłość
Misterium mroku i światła
Odrodzone życie
Dodatek
Ewangelista Mateusz i jego dzieło
 
Zobacz także
Jacek Prusak SJ
Seksualności nie można więc ani doświadczyć, ani nauczyć się poza sobą – to jeszcze jeden z głębokich aspektów wcielenia i uczenia się tego, co to znaczy być człowiekiem. Wszystko w człowieku jest seksualnością, ale seksualność nie jest wszystkim. Podstawą chrześcijańskiego spojrzenia na ciało, nagość, dotyk, czułość i pieszczoty jest zachowanie ich dialogicznego charakteru. Nie pytaj więc, czy wolno ci kochać, zapytaj siebie, czy masz odwagę wziąć za to odpowiedzialność.
 
ks. Adam Węgrzyn
Rodzina to trud, ale i fascynujący dar. Dzisiejszą próbę „spojrzenia z miłością” na rodzinę przejdziemy drogą wyznaczoną przez fragment Mk 10,17-22, często tytułowany jako „Bogaty młodzieniec”. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież tam nie ma nic o rodzinie. Być może… Jest jednak bardzo wiele o ludzkim sercu, o miłości i o umiejętności szerokiego patrzenia na życie. 
 
Fr. Justin
Martwię się tym, że moje dzieci nie świętują w niedziele. Chodzą na Mszę świętą w sobotę, a w niedziele pracują. Chciałabym, aby niedziela w naszej rodzinie miała charakter świąteczny.
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS