logo
Wtorek, 14 maja 2024 r.
imieniny:
Bonifacego, Julity, Macieja – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

sortuj wg. data dodania | autora | tytuł
Kiedy Jezus przychodzi w glanach
Praca zbiorowa
Książka "Kiedy Jezus przychodzi w glanach" powstała z trzech rodzajów tekstów. Jej kanwę stanowią w większości reportaże, które ukazały się w polskiej prasie bezpośrednio po kolejnych inicjatywach ewangelizacyjnych "Przystanek Jezus" oraz reportaże "z placu boju", pisane na gorąco przez tych, którzy ewangelizacji w Żarach się podejmowali. Ich dopełnieniem są świadectwa, które zostały dobrane tak, by być żywą ilustracją tekstów publicystycznych. Wyjątek stanowią dwa rozdziały - "Światła" i "Życie". Pierwszy z nich skonstruowany jest z samych świadectw, wybranych z wielu nadesłanych do "Wspólnoty św. Tymoteusza" w Gubinie. Drugi natomiast poświęcony jest gubińskiej Szkole Nowej Ewangelizacji, codziennemu życiu, posłudze i pracy jej członków. Do tego dochodzi jeszcze trzeci rodzaj tekstów - to perykopy biblijne wyjęte z parafrazy Nowego Testamentu we współczesnym języku polskim pt. "Słowo życia". Tekst to jednak nie wszystko. Opórcz niego w książce ważną rolę odgrywają rysunki, będące także owocem ewangelizacyjnej pracy i posługi młodych ludzi. Dziś bowiem słowo potrzebuje obrazu, by przemawiać i przemieniać serce człowieka.
 
 
Polecamy
Magdalena Trybus

Księgi Nowego Testamentu na określenie nieba używają trzykrotnie obrazu domu lub miejsca zamieszkania. Pierwszy raz, gdy Jezus mówi swoim uczniom, że odchodzi do domu Ojca, by tam przygotować nam mieszkanie. Drugi raz czytamy o tym w listach Pawłowych: „Jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie” (2 Kor 5, 1). Po raz trzeci taki obraz nieba znajdziemy w Apokalipsie św. Jana: „Oto przybytek Boga z ludźmi i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem a On będzie BOGIEM Z NIMI” (Ap 21, 3).

 
Zobacz także
Ela Konderak

Nieprzeciętny do granic możliwości! We wszystko, co robił, angażował zawsze wszystko, czym był. Miał tak wielki autorytet w pierwotnym Kościele i tak wiele mądrych rzeczy wypowiedział o Chrystusie, że niektórzy złośliwcy mówią nawet, że to on wymyślił chrześcijaństwo. Dzieje Apostolskie poświęcają mu aż piętnaście rozdziałów z dwudziestu siedmiu, które zawierają. Jedyny Apostoł, który nie znał Mistrza, a ośmielał się pouczać Dwunastu. A jednocześnie u Piotra i pozostałych Apostołów szukał potwierdzenia swego wybrania i swej misji. Są tacy, którzy chcieliby widzieć w nim epileptyka i w ten sposób pomniejszyć wielkość jego dokonań. Łatwiej im uwierzyć w chorobę Pawła niż w Jezusa, którego spotkał. Mówią też, że był człowiekiem surowym, w przeciwieństwie do swego Mistrza. A przecież "Listy" i działanie Pawła są pełne niezwykłego miłosierdzia.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS