logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
s. Agnieszka Koteja
Obietnica. Rekolekcje wielkopostne z Adamem - Albertem
Wydawnictwo eSPe
 


Poruszające. Piękne. Prawdziwe. Takie powinny być rekolekcje. I takie właśnie są teksty siostry Agnieszki Kotei, albertynki, powstałe z myślą o nauczaniu wielkopostnym. Odkrywają to, co nieznane. Otwierają na piękno. Odsłaniają rzeczy prawdziwie ważne. Pomagają dobrze przeżyć czas przygotowania na Zmartwychwstanie. Inspirowane życiem, myślami i twórczością Adama Chmielowskiego – brata Alberta, pokazują drogę do Pana, trudną, ale i pełną zachwytów. Są medytacją nad dojrzewaniem do powołania, życiem w łasce, „grobami codzienności” i nadzieją dotarcia do ziemi obiecanej.  
  
wydawnictwo: eSPe
rok wydania: 2020
ISBN: 978-83-8201-008-4 
format: 140x200 
liczba stron: 112
oprawa: miękka
  

 

wielki wtorek


Jacy jesteśmy piękni, kiedy czytamy Boże Słowo. Jaki człowiek jest piękny, kiedy słucha Słowa i próbuje je wypełniać, sprawiając radość Panu Bogu. Ojcowską, stworzycielską radość, radość twórcy ze swego dzieła. Zapytajmy więc o motywację czynów: czy robię coś dlatego, że to jest piękne? Czy robię coś po to, żeby sprawić radość? Czasem zastanawiamy się przed spowiedzią tylko nad tym, czy coś było dobre (czy złe). 
 
Ale kategoria dobra może być bardzo bliska kategorii użyteczności, zysku, utylitaryzmu. Bardzo łatwo jest niechcący wejść w mentalność handlu.
 
A Pan Bóg nie jest tylko dobrem. Jest też prawdą i pięknem. I właśnie to bardzo mocno czuł Adam Chmielowski. Prawda i piękno były jego pasją, właśnie ta pasja zaprowadziła go do Pana Boga. A Pan Bóg otwarł go potem na taką dobroć, którą Kościół nazwał heroiczną.
 
Bóg jest miłością, a miłość to nie to samo, co dobro. Miłość to jest dobro, ale pomnożone przez prawdę i piękno. 

1 2  następna
Zobacz także
Roman Zając

Pismo Święte w aż czterech miejscach przekazuje nam informację o szczególnej interwencji Boga, który ocalił Jerozolimę, obleganą przez wojska asyryjskie, działając przez swojego „posłańca” – Anioła Pańskiego. Czy opowieść tę należy interpretować dosłownie, to znaczy, czy faktycznie Anioł zstąpił z Nieba, aby wymordować żołnierzy asyryjskich?

 
Tadeusz Basiura
Są wszędzie: na wsiach i ich skrajach, w ciszy leśnych duktów, na polach otoczone falującym zbożem, na łąkach zatopione w polnych kwiatach, na skrzyżowaniach dróg i rozdrożach, w przydomowych ogrodach, nad rzeczkami i strumieniami. Jedne skromne, proste, inne rozbudowane, kolorowe. Zdawać się może, że są od zawsze...
 
Bogdan Sadowski
Czym jest nadzieja w życiu każdego z nas? Czy tylko pustym słowem, po które sięgamy, by pocieszyć innych w ich nieszczęściu? Czy może całkowitym zawierzeniem Bogu, którego miłosierdzie pozwoli nam kiedyś znaleźć odpowiedź na wszystkie życiowe Dlaczego?
 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS