logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Andrzej Zając OFMConv
Lubię, jak na mnie patrzysz
Wydawnictwo Bratni Zew
 


Jesteś katolikiem. Co niedzielę chodzisz do kościoła. Modlisz się codziennie – rano i wieczorem. Zapytany, umiesz opowiedzieć kim jest Bóg, wiesz, że działa w Twoim życiu i Jemu wszystko zawdzięczasz. Starasz się dobrze żyć i nie czynić drugiemu, co Tobie niemiłe. I dobrze! Ale czy znasz Boga? Czy potrafisz wejść z Nim w relację? Czy wiesz, że On chciałby być naprawdę Twoim przyjacielem? Być w Twoim życiu, cieszyć się Twoimi sukcesami i przytulać Cię w chwilach porażki? Jeżeli teraz uświadomiłeś sobie, że też tego chcesz, ale nie wiesz jak zacząć, ta książka jest właśnie dla Ciebie.
 
Wydawca: Wydawnictwo Bratni Zew
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7485-354-5
Format: 126 x 188
Stron: 144
Rodzaj okładki: Miękka
  

 


 
dzień III: 21 grudnia
 
Bóg od zarania dziejów wzywa człowieka do słuchania: Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. I nie chodzi tylko o samo słuchanie, ale i o to, by przez podejmowanie usłyszanego słowa, mogła się wypełnić Boża obietnica. Bóg ma coś dla mnie, coś wielkiego i wyjątkowego, i poprzez swoje słowo chce mnie doprowadzić do szczęścia. Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym. Nie mam innych bogów, bożków, spraw, którym dałbym się omotać, dla których zrezygnowałbym z wierności Panu, bo jedynie Jemu jestem uległy, i chcę, by Jego słowo mogło się we mnie wypełnić. I dlatego właśnie Go kocham, odpowiadając na Jego miłość. Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił.
 
I o Nim chcę pamiętać zawsze i wszędzie. Nie tylko w niedzielę, nie tylko w kościele. Pamięć o Nim jest dla mnie jak oddech. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. A żeby pamięć mnie nie zawodziła, odnajdę znaki, które będą mi o Nim przypominać. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą przed oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach. Każdy kwiat przypomina mi o życiu, które On daje. Zegar przypomina mi, że to On jest Panem czasu. Krzyż, że On za mnie oddał życie…
 
Jeremiasz, zapowiadając Nowe Przymierze, jakie Pan zawrze ze swoim ludem, mówi o Jego znaku, znamieniu, które wołać będzie w człowieku: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu (Jr 31,33). To samo mówi Paweł: Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim (Rz 8,10).

Słowo Pana krzyczy w człowieku z głębi jego jestestwa. Pan i Stwórca przywołuje mnie i upomina się we mnie o siebie. Czyż nie słyszę tego głosu? Może go tłumię? Może wydaje mi się zbyt wymagający?

1 2  następna
Zobacz także
ks. Tomasz Jelonek
Pismo Święte, które wybraliśmy jako przewodnik w dążeniu do odczytywania skierowanej do nas woli Boga, ukazuje różne postacie. Mają one stać się przedmiotem naszych kolejnych rozważań. Zanim jeszcze przejdziemy do konkretów, warto będzie zatrzymać się nad problemem samego przekazu Bożego Słowa w Piśmie Świętym...
 
Abp Gianfranco Ravasi
Tradycja chrześcijańska nazwie pięć, pierwszych ksiąg Biblii, tak drogich i świętych dla judaizmu (który potem umieścił je w centrum synagogi w jednym zwoju, zawierającym je w całości), Pentateuchem, czyli Pięcioksięgiem. Jest to słowo pochodzenia greckiego, które dosłownie znaczy „pięć szkatułek”...
 
ks. Jan Sochoń

Nawrócenie to zdecydowany akt przemiany: uderzmy w stęchliznę codziennych rytuałów. Jezus bowiem przychodzi do każdego z nas z osobna i osobiście nas zaprasza. I to jest decydujące. W świetle wojennej pożogi, kiedy nasi bracia zza wschodniej granicy zostali dotknięci rosyjską napaścią, mającą doprowadzić do ich całkowitego wyniszczenia, zaczynamy inaczej patrzeć na rzeczywistość. Znika niemal automatycznie z naszych oczu to, co jest błahostką, drobnym egoizmem, pychą i wygodą, a pozostają wartości jednoczące ludzi ze sobą.

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS