logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
imieniny:
Bogny, Walerii, Witalisa, Piotra, Ludwika – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Projekt: życie
katolik.tv
 


Projekt: życie to seria 9 odcinków filmowych, opowiadających o życiu człowieka językiem pisania projektów, językiem mądrego planowania. Na każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz na Środę Popielcową przygotowaliśmy jeden 7-minutowy odcinek – będzie to niekonwencjonalna droga wideo-refleksji, prowadząca aż do Zmartwychwstania Pańskiego.

Czym jest życie? Co to znaczy, że człowiek żyje? Można żyć i nie znać życia naprawdę. Jak ważne jest zastanowienie się nad własnym istnieniem dowodzi czas Wielkiego Postu, który ma swój określony początek i koniec, który przede wszystkim ma cel… tak jak życie każdego, jednego człowieka.
 

 


Budżet
otworzyć się na łaskę miłowania 
 

© Studio Katolik


III Niedziela Wielkiego Postu: Każdy projekt zakłada ustalenie budżetu, czyli obliczenie kosztów związanych z różnymi podejmowanymi pracami. Jak dobrze zaplanować budżet? Czy dobrze przemyślany budżet może nam zagwarantować szczęście?

Budżet projektu: życie ma tylko dolną granicę: nie grzeszyć; górna granica nie istnieje, zaś wszystkie koszty są wyrażone w najwyższej chrześcijańskiej, niematerialnej „walucie”: miłości.

Jednak jak się okazuje, mimo braku górnej granicy – człowiek tworzy ją sam! Są to ograniczenia zewnętrzne i wewnętrzne, biorą się z lenistwa, lęku, głupoty, zazdrości i wielu, wielu innych.

Na III Niedzielę Wielkiego Postu Rafał Chwałkowski SDS w swoim odcinku proponuje refleksję, o tym czy ta swoista chrześcijańska „waluta” ma jakąkolwiek wartość we współczesnym świecie, kto tak naprawdę decyduje o budżecie i nim zarządza oraz jak pomysłowo zaplanować swój budżet?

 

Zapraszamy do oglądania





"Nie zawahaj sie teraz w tym Wielkim Poście i w całym swoim życiu ofiarować Chrystusowi swoich rąk (...) żeby Miłość się mnożyła"

Rafał Chwałkowski SDS

Zobacz także
Monika Białkowska

Nie ma wątpliwości, że prawda o Bożym Narodzeniu czy o Wcieleniu była w chrześcijaństwie żywa i ważna. Bóg stał się człowiekiem. Już św. Paweł w Liście do Galatów pisał: „Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu”. W tym zdaniu zawarta jest cała prawda o Bożym Narodzeniu.

 

O tym, czy Boże Narodzenie zastąpiło święta pogańskie i czy naprawdę nie wiemy, którego dnia urodził się z Jezus, z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem rozmawia Monika Białkowska.

 
o. Robert Wawrzeniecki OMI
Dziś w wielu miejscach spotkamy ludzi, na których twarzach nie pojawia się uśmiech, bo problemy dnia codziennego – brak pracy, mieszkania, środków do życia – im na to nie pozwalają. Spotkamy jednak także wielu młodych, mających możliwości i środki do życia „na maksa”, a jednak nieszczęśliwych, pełnych goryczy, nie widzących sensu życia i krzyczących w oczy przechodniów „no future”...
 
kl. Mateusz Zawiłowicz SCJ

„Bóg kochający sercem ojca”. To zdanie niewątpliwie budzi skrajne emocje. Uznanie go za prawdę byłoby zatem uzależnieniem naszego doświadczenia miłości Bożej od obfitości ojcowskiego serca. Nurtują mnie więc zasadniczo dwa pytania: czy Bóg kocha tylko na tyle, na ile kochać może człowiek?

 

___________________

 reklama
Działanie dobrych i złych duchów
Działanie dobrych i złych duchów
Krzysztof Wons SDS